Zenginlik Bilinci

Serpil Yaşar - Yaşam Koçu & Mentör

Bireysel seanslar hakkında detaylı bilgi için Serpil Yaşar’a ulaşmak ve randevu almak için ister Whatsapp ile isterseniz arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Zenginlik Bilinci

Zenginlik Bilinci Nedir?

Zenginlik bilinci zenginliğe giden yolda dönüştürmeniz, oluşturmanız gereken bir alandır. Sanılanın aksine zenginlik bir durum değil bir bilinçten ibarettir. Yani sahip olduğunuz ata kodlarınızın, duygu düşünce ya da davranışlarınızın bütününden oluşturur. Eğer hedefiniz daha fazla zengin olmak ise bu noktada zenginlik para bilinci oluşturmanız gerekir.

Hayatınızda birçok davranışı bilinçsiz bir şekilde otomatik olarak yaptığınızın farkında mısınız? Bunu belki doğuştan itibaren belki de öğrendikten itibaren otomatikleşmiş hale getirirsiniz. Mesela bunu bir araba kullanmaya benzetebilirsiniz. Başta arabayı kullanırken frene, debriyaja ve gaz pedalına dikkat ederken iyice öğrendikten sonra artık farkında olmadan yerine getirirsiniz. İşte zenginlik bilinci de tam olarak bu tarz bir otomatikleşmeye sahiptir. Ve bu bilinç doğduğunuz andan itibaren çalışıp oluşmaya başlar. Siz farkında bile olmazsınız. Oluşan bilincin ne kadar doğru ya da yanlış olduğunu bilmeden gördüklerinizden kodlayarak hayatınızı tek bir tipte yaşamaya başlarsınız.

Tam bu aşamada ‘zengin olamıyorum’ ‘param çok çabuk bitiyor’ ya da  ‘paramı kontrol edemiyorum’ gibi cümleleri tekrar edip durursunuz. Sebebi belli! Oluşturduğunuz zenginlik ve para bilinci içinizde bir yerlerde siz farkında olmadan o kadar doğru olarak algılanır ki sorgusuz sualsiz bu inanışa bağlı olarak yaşarsınız. Bu noktada paranın ve bolluk bereketin hayatınıza girmesini beklemek yanlış olur, özellikle olumsuz bir zenginlik bilinci sahibiyseniz…

Zengin Olma Hayalini Gerçekleştir konulu yazımı www.derinyasam.com/zengin-olma-hayalini-gerceklestir/ sayfasından inceleyebilirsiniz. 

Zenginlik Ve Bilinçaltı

Bizler dünyaya tam ve bütün olarak geliriz. Bir bebek olarak hiç birimiz kendimizi eksik, yetersiz ya da hatalı hissetmeyiz. Ancak zaman geçtikçe bazı inançlar edinmeye ve bu inançlarımız doğrultusunda genellemeler yapmaya başlarız. İlk olarak ailemiz daha sonra arkadaşlarımız, öğretmenlerimiz, seyrettiğimiz filmler, dinlediğimiz müzikler ve çevremizdeki insanlar inanç haritamızı şekillendirirler. Yetişkinlik yaşlarına geldiğimiz zaman sahip olduğumuz dünya görüşünün temelinde çocukluktan itibaren edindiğimiz inançlarımız vardır. Kim olduğumuzu ve bu dünyadaki yerimizi tanımlarken aslında kendi içsel gerçekliğimizi değil, nasıl olduğunu bile  anlamadan edindiğimiz inançlarımızı anlatırız.

Bazı inançlarınız sizin iyiliğinize ve mutluluğunuza hizmet eder. Bazı inançlarınız ise sizi kısıtlar, güçten düşürür ve potansiyelinizi kullanmanızı engeller. İşte olumsuz inanç diyeceğimiz bu ikinci gruptaki inançlarınızı mutlaka değiştirmeniz gereklidir. Özellikle zenginlikle ilgili olumsuz inançlarınız sizi paradan uzak tutar, parayı size getirecek her türlü olasılıktan uzaklaştırır.

İnançlarınızı değiştirmek için çeşitli teknikler vardır. Bu teknikleri önemseyerek, düzenli bir şekilde uygularsanız tüm hayatınızı değiştirebilecek kadar güçlü olduğunu görebilirsiniz.

Zenginlik Bilinci Nasıl Kazanılır?

Ata kodlarınız yani bilinçdışında yer alan düşünceleriniz yaşamınızın her alanında davranışlarınızı belirleyen unsurlardır. Bu düşünceler bir yerden itibaren otomatikleşerek ilerlemenizi sağlar. İlk aşamada bunu fark etmek zordur bir uzman yardımı gerekir. Sürekli aynı parayı kazanmaktan sıkıldıysanız, her anlamda daha bolluk bereket içinde yaşamak istiyorsanız nasıl zenginlik bilinci oluşturabilirim arayışına düşebilirsiniz. İşte bu aşamada söz konusu paraysa Serpil Yaşar’ın “Para Workshoplarına” katılabilir, eğitim ve uygulamalarla bilinçaltı kodlarınızı kolayca dönüştürebilirsiniz. Bu dönüşüm programında kıtlık bilinci etmenlerinden uzaklaşarak hedeflediğiniz bolluk ve bereket alanına ulaşabilirsiniz.

Eğitimin ilk aşamasında verilen çekim yasası ve enerjisi, etki-tepki kanunu ve özellikle ata kodlarının parayla olan ilişkisini öğrendiğinizde durumun ne kadar önemli olduğunu kavrayacaksınız. Bahsettiğimiz bu zenginlik bilinci kazanılmadığı için aslında toplumun değersiz hissetmesinin sebebinin bile bu olduğunu görebilirsiniz. Spiritüel ve kişisel gelişim alanında verilen eğitimlerden farklı olarak Serpil Yaşar, insanın sadece okuyarak ve izleyerek dönüşebileceğini düşünmüyor. Kişinin deneyimler ve yaşantılar sayesinde bilincinin farkına varacağını ve bunu yönetebileceğini düşünüyor. Bu yüzden dönüşüm programı içerisinde etkileşimi sağlayacak bir ortam sunuyor.

Zenginlik bilinci elde etmek ve bunu hayatınızın bir parçası haline getirebilmeniz adına Whatsapp üzerinden kurulan “Para Workshop” grubunda sürekli soru-cevap uygulaması yapılarak, her sabah paraya ve zenginliğe dair olumlama ses kayıtlarını dinleyerek güne başlama şansı elde edebiliyorsunuz. Sahip olduğunuz sorularınıza kısa sürede özel olarak cevap alabiliyorsunuz. Böylece farkındalığınız artarak bir dönüşüm aşamasına giriyorsunuz. Dikkatinizi çekeriz ‘değişim’ değil. Zira değişim tek taraflı gerçekleşebilmektedir. Hâlbuki ‘dönüşüm’ daha kapsamlıdır. Hem kendinizi hem de çevrenizi hem de evreninizi farklılaştırmaya yarar.

Siz de paraya ve zenginliğe dair düşüncelerinizi değiştirmek, zenginlik bilincine geçmek ve bunu deneyimlemek isterseniz “Para Workshop” larına katılabilir ve sonuçlarını keyifle yaşayabilirsiniz. 

Zengin Olmayla ilgili 7 Uygulama Önerisini de www.derinyasam.com/zengin-olmak-icin-7-uygulama-tavsiyesi/ sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Zenginlik Bilinci Oluşturarak Hayalinizdeki Zenginliğe Kavuşmak İster Misiniz?

Zenginlik bilinci zenginliğe giden yolda dönüştürmeniz, oluşturmanız gereken bir alandır. Sanılanın aksine zenginlik bir durum değil bir bilinçten ibarettir. Yani sahip olduğunuz ata kodlarınızı, duygu düşünce ya da davranışlarınızın bütününden oluşturur. Eğer hedefiniz daha fazla zengin olmak ise bu noktada zenginlik para bilinci oluşturmanız gerekiyor.

Hayatınızda birçok davranışı bilinçsiz bir şekilde artık otomatik olarak yaptığınızın farkında mısınız? Bunu belki doğuştan itibaren belki de öğrendikten itibaren otomatikleşmiş hale getirirsiniz. Mesela bunu bir araba kullanmaya bahsedebilirsiniz.

Başta arabayı kullanırken frene, debriyaja ve gaz pedalına dikkat ederken iyice öğrendikten sonra artık farkında olmadan yerine getirirsiniz.

İşte zenginlik bilinci de tam olarak bu tarz bir otomatikleşmeye sahiptir. Ve bu bilinç doğduğunuz andan itibaren çalışıp oluşmaya başlar. Siz farkında bile olmazsınız. Oluşan bilincin ne kadar doğru ya da yanlış olduğunu bilmeden gördüklerinizden kodlayarak hayatınızı tek bir tipte yaşamaya başlarsınız.

Tam bu aşamada ‘zengin olamıyorum’ ‘param çok çabuk bitiyor’ ya da  ‘paramı kontrol edemiyorum’ gibi cümleleri tekrar edip durursunuz. Sebebi belli!

Oluşturduğunuz zenginlik ve para bilinci içinizde bir yerlerde siz farkında olmadan o kadar doğru olarak algılanır ki sorgusuz sualsiz bu inanışa bağlı olarak yaşarsınız. Bu noktada paranın ve bolluk bereketin hayatınıza girmesini beklemek yanlış olur, özellikle olumsuz bir zenginlik bilinci sahibiyseniz…

Zengin Olmayı Hak Ettiğinize İnanıyor musunuz?

Öncelikle hak etmek ve izin vermek konularının üzerinde dikkatle çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. İnsanlar çoğu zaman kendi önlerinden çekilmedikleri için yol alamazlar ve kendilerine izin vermedikleri için de isteklerini gerçekleştiremezler. Zenginlik içinde yaşamayı istemek başka bir şey zenginliği hak ettiğine inanmak başka bir şeydir. Bu hemen hemen bütün isteklerimiz ve hatta inançlarımız için de geçerli bir kuraldır. Bir şeyi elde edebileceğine inanmak ve onu hak ettiğine inanmak arasında fark vardır.

Ben zengin olmayı çok isteyebilirim, zengin olmak için gerekli potansiyeli taşıdığıma ve bunu başarabileceğime de inanabilirim ancak bunu hak ettiğime inanmıyorsam, bu durumda bu isteğim ve inancım çoğu zaman bir işe yaramayacaktır. Peki neden bir kişi zengin olmayı hak ettiğine inanmaz? Bunun en temel nedeni, bilinçaltı düzeyde aslında iyi şeyleri hak etmediğine ve kötü bir çocuk olduğuna inanmasıdır. Eğer küçükken anne ya da babanız size kızdığı zaman sen kötü bir çocuksun dediyse ya da kullandığı kelimelerle kötü bir çocuk olduğunuzu size hissettirdiyse, büyük bir olasılıkla kötü bir çocuk olduğunuza inanmışsınızdır. Bu durumda bilinçsizce “ben kötü bir çocuğum, kötüler iyi şeyleri hak etmezler, o halde ben de iyi şeyleri hak etmiyorum” inancına sahipsinizdir.

Bilinçaltının geçmiş ve gelecek arasındaki farkı anlamaması yani sürekli anı yaşaması ile genelleme yapmasını da resme eklersek, istediğiniz kadar büyüyün bu inanç değiştirilmediği sürece, sürekli sizi bloke edecek ve engelleyecektir.  O halde zenginlik içinde yaşamayı hak ettiğinize gerçekten inanmalısınız.

Zengin Olmanın Sırları

Zengin olmanın en basit en kolay yolu şu an sahip olduğunuz zenginliği, parayı, bolluk bereketi fark etmektir. Sahip olup farkına vardığınız her şeyin enerjisi güçlendir. Sahip olduklarınıza minnet duymaksa hayatınızda daha fazla minnet duyacağınız şeyleri hayatınıza çekmek ve deneyimlemek demektir. Zengin olmanın ilk sırrı paranıza şükretmekten geçer. Evren paranın küçük veya büyük şeklinde ayırmaz. Paranın enerjisine bakar. Sizin enerjinize bakar. Siz parayı seven, her gelen parayı alıp kabul eden bir enerjide olduğunuzda dahası hayatınıza akacaktır.

Zengin olmanın başka bir sırrı da zenginler hakkındaki olumsuz düşüncelerinizi dönüştürmekten geçer. Eğer zengin kişileri yargılıyor, zengin insanları gördüğünüzde eleştiriyor, onların sahip olduklarını kıskanıyor veya onlar hakkında olumsuz konuşuyorsanız, bilinçaltınızda “zenginler kötüdür” inancınız vardır ve bu inanç da sizi zengin yapmaz. Parası olan insanlardan, paradan ilham alabilirsiniz. Onların zenginlik yaratımı, bilinci varsa bu bende de var diye düşünmeye başlayabilirsiniz. Onların başarılarını, kazançlarını takdir edebilir ve zenginlik hakkında olumlu enerjiler içine girebilirsiniz. Böylece bilinçaltı inançlarınız dönüşmeye başlarken para da artık sevdiğiniz bir şey olarak size gelmeye başlar.

Zengin olmanın sırları arasında zenginlik tanımınızı yeniden yapılandırmak da vardır. Sizce zenginlik ne demektir? Zengin olmak nasıldır? Zenginler neler yapar? Zenginlik bilinci size ne ifade ediyor? Zengin olduğunuzda neler yapacak ve nasıl biri olacaksınız? gibi soruları cevaplamaya başlayarak zenginlik bilincini yapılandırabilir ve bilinçaltınızdaki gizli inançlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Bu farkındalık sorularını cevaplamak, dönüşüm için muhteşem bir çalışma şeklidir.

Zenginlik Bilincinizle Ne Yapmaktasınız?

Sahip olduğunuz bilinç atalarınızdan var olan kodların bütünleşmesiyle oluşur yani atalarınızın paraya karşı olan bakış açısı veya duyguları size de geçecektir. Bu yüzden birçok insanın ailesinde zenginlik yokken o kişinin dönüşümü ile birlikte ailesinden farklı olarak zenginlik yaşadığı görülür. Zenginlik paraya karşı düşüncelerinizi değiştirmenizle oluşacaktır.

Örneğin; hayatınızın bir döneminde çok para varken bir döneminde hiç olmuyor mu? Ya da elinize geçen paranın sürekli çok kısa zamanda bittiğini mi düşünüyorsunuz? Veya hayatınızda hiç “Paran varsa derdin var, aman bir küçük evim olsun damı damlasa da olur, para kazanmak için çok çalışmalıyım fazla çalışmalıyım” gibi düşüncelerinizi dile getirdiniz mi?

Bahsettiğimiz bu cümlelerden bir ya da fazlasını sürekli kullandıysanız, zenginlik bilinci sizi olduğunuz alanda kısıtlı tutarak daha ötesine gitmenize engel oluyor demektir çünkü siz parayı sevmiyor ona değer vermiyorsunuzdur! Bunu söylemek ilk aşamada “Nasıl olurda parayı sevmem ama ben zengin olmak istiyorum” demenize sebep olabilir. Siz böyle hissetseniz de parayla olan duygu ve düşüncelerinizde bazı kopuklukların olduğu açıktır. Bunun sebebi de yüksek ihtimalle atalarınızdan getirdiğiniz olumsuz para kodlarınızdır.

Tüm bu bahsettiklerimiz zenginliğe giden yolda birer engel olarak karşınıza çıkar. Siz bu bilinçle zengin olmak bir yana, parayla ilgili hep bir sorun, kıtlık, bereketsizlik gibi durumlar yaşarsınız.

Zenginlik Bilinciniz Ne Yönde Hareket Etmenize Sebep Oluyor?

Sahip olduğunuz bilinç atalarınızdan var olan kodların bütünleşmesiyle oluşur. Yani atalarınızın paraya karşı olan bakış açısı veya duyguları size de geçecektir. Bu yüzden birçok insanın ailesinde zenginlik yokken o kişinin dönüşümü ile birlikte ailesinden farklı olarak zenginlik yaşadığı görülür. Zenginlik paraya karşı düşüncelerini değiştirmesiyle oluşacaktır.

Peki sizin zenginlik bilinci ne yönde hareket etmenize sebep oluyor?

Aslında bunu bazı örnekler vererek açıklamak daha iyi anlaşılmaya sebep olacak. Örneğin; hayatınızın bir döneminde çok para varken bir döneminde hiç olmuyor mu? Ya da elinize geçen paranın sürekli çok kısa zamanda bittiğini mi düşünüyorsunuz?

Hatta durumu genişletelim; hayatınızda hiç ‘Paran varsa derdin var’, ‘Amaan, bir küçük evim olsun damı damlasa da olur’ ya da ‘Para kazanmak için çok çalışmalıyım fazla çalışmalıyım’ gibi düşüncelerinizi dile getirdiniz mi?

Bahsettiğimiz bu cümlelerden bir ya da fazlasını sürekli kullandıysanız, bahsedilen durumlara düştüyseniz üzgünüz. Zenginlik bilinci sizi olduğunuz alanda kısıtlı tutarak daha ötesine gitmeniz de engel oluyor. Çünkü siz parayı sevmiyor ona değer vermiyorsunuz!

Bunu söylemek ilk aşamada ‘Nasıl olurda parayı sevmem ama ben zengin olmak istiyorum’ demenize sebep olabilir. Siz böyle hissetseniz de parayla olan duygu ve düşüncelerinizde bazı kopuklukların olduğu çok aşikar. Bunun sebebi de yüksek ihtimalle atalarınızdan getirdiğiniz olumsuz para bilinçdışı kodları…

Bu durum kimi zaman olumsuz ya da zayıf enerjili zenginlik bilinci olarak adlandırılabilirken ileri düzeyde sürekli ‘yok’, ‘sahip değilim’ kelimelerini kullanarak hareket ederseniz kıtlık bilincini oluşturacaktır.

Tüm bu bahsettiklerimiz zenginliğe giden yolda birer engel olarak karşınıza çıkar.

Nasıl Olumlu Zenginlik Bilinci Kazanabilirim?

Ata kodlarınız yani bilinçdışında yer alan düşünceleriniz yaşamınızın her alanında davranışlarınızı belirleyen unsurlardır. Bu düşünceler bir yerden itibaren otomatikleşerek ilerlemenizi sağlar. İlk aşamada bunu fark etmek zordur bir uzman yardımı gerekir. Ancak ondan daha zor bir şey vardır ki o da bu kodların dönüşümüdür.

Sürekli aynı parayı kazanmaktan sıkıldıysanız, her anlamda daha bolluk bereket içinde yaşamak istiyorsanız nasıl zenginlik bilinci oluşturabilirim arayışına düşebilirsiniz. İşte bu aşamada söz konusu paraysa ‘Para Workshopu’ eğitimine katılabilir sahip olduğunuz dar alandan çıkarak dönüşümünüz için bir adım atmalısınız.

Para Workshopu ile ilgili detaylı bilgi için www.derinyasam.com/para-workshopu/ linkine tıklayabilirsiniz.

Para Workshopu Zenginlik Bilinci Kazanmanızda Deneyim Sahibi Olmanızı Sağlıyor

Serpil Yaşar, Yaşam Koçu olarak parayla olan ilişkinizi ele alan çok değerli bir dönüşüm programını sizlere sunuyor. 2 haftalık süren bu dönüşüm programında kıtlık bilinci etmenlerinden uzaklaşarak hedeflediğiniz bolluk ve bereket alanınıza ulaşabilirsiniz.

Eğitimin ilk aşamasında verilen çekim yasası ve enerjisi, etki-tepki kanunu ve özellikle ata kodlarının parayla olan ilişkisini öğrendiğinizde durumun ne kadar önemli olduğunu kavrayacaksınız. Bahsettiğimiz bu zenginlik bilinci kazanılmadığı için aslında toplumun değersiz hissetmesinin sebebinin bile bu olduğunu görebilirsiniz.

Spirütüel ve kişisel gelişim alanında verilen eğitimlerden farklı olarak Serpil Yaşar, insanın sadece okuyarak ve izleyerek dönüşebileceğini düşünmüyor. Kendisi insanın deneyimler ve yaşantılar sayesinde bilincinin farkına varacağını ve bunu yönetebileceğini düşünüyor. Bu yüzden dönüşüm programı içerisinde etkileşimi sağlayacak bir ortam sunuyor.

İki farklı günde gerçekleşecek olan Zoom programı üzerinden görüntülü görüşme bunlardan sadece birisi. Görüntülü görüşme sırasında ata kodlarının hayatımıza etkisi, yönetimi ve değişimi hakkında bilgi edineceksiniz.

Fakat bununla sınırlı kalmıyor…

Zenginlik bilinci elde etmek ve bunu hayatınızın bir parçası haline getirebilmeniz adına Whatsapp üzerinden kurulan grupta sürekli soru-cevap uygulaması yapılıyor. Her sabah parayı ve zenginliğe dair olumlama ses kayıtlarını dinleyerek güne başlama şansı elde edebiliyorsunuz. Sahip olduğunuz sorularınıza kısa sürede özel olarak cevap alabiliyorsunuz.

Böylece farkındalığınız artarak bir dönüşüm aşamasına giriyorsunuz. Dikkatinizi çekeriz ‘değişim’ değil. Zira değişim tek taraflı gerçekleşebilmektedir. Halbuki ‘dönüşüm’ daha kapsamlıdır. Hem kendinizi hem de çevrenizi, kendi evreninizi farklılaştırmaya yarar.

Siz de paraya ve zenginliğe dair düşüncelerinizi değiştirmek workshop sonunda dönüşümünüzü sağlamak adına iletişime geçebilirsiniz!

Zenginlik ve para ile ilgili paylaşımlarımı Instagram hesabımdan takip edebilirsiniz.