Zengin Olma Hayalini Gerçekleştir
Zengin Olma Hayalini Gerçekleştir

Zengin Olma Hayalini Gerçekleştir

“Ben milyonerim. Ben milyonerim….” diyerek  zengin olamazsınız. Zihninizde zenginlik ve bolluk fikrini oluşturarak zenginlik bilincini oluşturabilirsiniz. Her şey önce bilinçte oluşur. Yoksulluğa yatkın bir zihni olan kişi kendini yoksulluk koşullarında bulur. Zihni zenginlik fikirleriyle dolu bir başkası ise etrafının ihtiyaç duyduğu her şeyle kuşatıldığını görür. Hiç kimsenin kaderinde yoksul bir hayat yoktur. Zenginliğe, ihtiyaç duyduğunuz her şeye, fazlasını biriktirebileceğiniz kadar paraya sahip olabilirsiniz.

“Benim zenginliğe ve başarıya ihtiyacım var” diyorsanız, günde 3-4 kez beş dakika süreyle kendi kendinize “Zenginlik” ve “Başarı” kelimelerini tekrarlayın. Bu kelimelerin çok büyük bir gücü vardır. Bilinçaltının iç gücünü temsil ederler. Siz zenginlik fikri üzerinde durdukça içinizdeki zenginlik hissi de artar. Zenginlik hissi zenginliği yaratır. Bilinçaltınız banka ya da bir evrensel finans kurumu gibidir. Yatırdığınız ya da sunduğunuz fikre göre karşılık verir. Zenginlik bilinci oluşturmak için benimle profesyonel olarak çalışabilirsiniz. Bireysel seanslarla ilerlemek hızlı ve kolaydır.

Yazının devamını okumadan önce Zenginlik Bilinci ile ilgili yazımı okumanızı tavsiye ediyorum.  www.derinyasam.com/zenginlik-bilinci/ 

ZENGİNLİK BİLİNCİ GELİŞTİRME

Zenginlik bilincinizi geliştirmeniz için ilk yapacağınız şey, zihinde refah bilincini oluşturmaktır. Dünyadaki zengin olmuş tüm insanların zengin olma süreçlerinin başlangıç noktası, bir refah bilinci geliştirmektir. Üstelik refah bilinci geliştirmek için yapılması gereken tek şey, düşünme biçimini değiştirmektir. 

Unutmayın ki, diğer her şey gibi zenginlik ve fakirlik de düşünmenin bir sonucudur. Bundan dolayı, zenginlik ve finansal özgürlüğe giden yolda atacağınız en önemli adım, düşünme biçiminizi değiştirmektir. Zenginlik bilinci geliştirmek için düşünme biçiminizi değiştirmekteki amaç ise, zihninizi, tüm finansal hedeflerinize ulaşabileceğinizin sarsılmaz inancı ile etki altına almaktır. Eğer bunu başarabilirseniz, eninde sonunda arzu ettiğiniz tüm finansal hedeflerinize ulaşabilirsiniz. 

Şimdi size 2 değerli prensipten söz edeceğim:

  1. Prensip: “Her sebep zihinseldir.

Bunun anlamı, elde ettiğiniz veya edeceğiniz her şeyin, zihninizi kullanış biçiminizin bir sonucu olduğudur. Buna göre, insanlar, yanlarında vücut taşıyan birer zihindir aslında. İnsanlar tarafından yapılmış olan her şey, bu zihnin ve düşüncenin basit bir ifadesidir. Diğer bir deyişle, tüm hayatınız, sizin düşüncenizin bir ifadesidir. Düşüncenizin kalitesi, yaşam kalitenizi de belirler. Dolayısıyla, eğer düşünme kalitenizi arttırırsanız, yaşam kaliteniz de artmaya başlar.

  1. Prensip: “Nasıl düşünürsen öyle olur.

Beklentileriniz ne yönde olursa, gerçek de o yönde olur.” Eğer siz çalışmalarınızın neticesinde başarılı olmayı veya karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmeniz sonucunda zengin olmayı bekliyor ve bu beklentinizi kendinizden emin bir şekilde yeteri kadar sabırla sürdürebiliyorsanız, bu eninde sonunda sizin gerçeğiniz olacaktır. 

Şimdi size zenginlik bilinci geliştirmenizin 2 yolundan bahsetmek istiyorum:

1.”Hayal edin”: Hemen şu andan itibaren kişisel ve finansal başarınız hakkında olumlu, iyimser ve özgüvenli düşünmeye başlayın. Daha sonra, eğer finansal olarak yeteri kadar özgür olsaydınız hayatınızda ne fark ederdi diye hayal edin. Kendinizi bu alanda gözünüzde canlandırın. Bu zenginlik bilinci geliştirmenizin başlangıç noktası olacaktır. 

2.”Olumlu düşünün”: Kendi pozitif beklenti davranışlarınızı geliştirin. Yaşadığınız her şeye iyi tarafından bakmaya çalışın. Yaşadığınız şey kötü bile olsa, ondan aldığınız kıymetli tecrübeyi ve o tecrübenin size kattığı değeri düşünün. Bu şekilde yaşamınızın her anı, sizi daha iyi bir noktaya taşımak için bir araç olacaktır. 

ZENGİN OLMAK İÇİN

Zengin olmak için zengin bir insan gibi düşünmek durumundasınız. Şimdi size bununla ilgili hayatınıza rehber olacak bilgiler paylaşmak istiyorum:

1.”En az 2 farklı gelir kaynağına sahip olun”: İnsanlar hayatlarını kazanmak üzerine kurarlar ve tek bir gelir kaynağına bel bağlamazlar. Araştırmacı yazar Thomas Corley, kendi çabalarıyla zengin olan kişilerin hayatını araştırdığı çalışmasında bu kişilerin asla tek bir gelir kaynağına bağlı olmadıklarını, mutlaka en az 2 farklı yerde nakit akışına sahip olduklarını belirtiyor.

2.”Zengin insanlarla arkadaş olun”: Arkadaş çevreniz kariyeriniz açısından çok büyük öneme sahiptir. İçine doğduğunuz aileyi değiştiremezsiniz ancak arkadaş çevrenizi değiştirebilirsiniz. En çok zaman geçirdiğiniz arkadaşlarınız sizin değerinizi belirler. Zengin ve başarılı insanlar kimlerle arkadaşlık kuracağına özen gösterir. Amaçları kendileri gibi başarı odaklı bireylerle ilişki kurmaktır. Eğer kendi arkadaş çevrenizde başarıya odaklı, motivasyonu yüksek kişilerin eksikliğini hissediyorsanız çevrenizi değiştirebilirsiniz.

3.”Yatırım yapmak için birikim yapın”: Zengin olmanın en sağlam yolu yatırım yapmaktır. Para biriktirmenin temel amacı da bu parayı yatırım amacıyla kullanmak olmalıdır. Esasında ne kadar birikim ve yatırım yaptığınız, aylık kazancınızdan çok daha önemlidir.  Milyonerler yıllık kazançlarının %20’sini birikim hesabına aktarır. Bu nedenle servetleri yıllık kazançlarıyla değil, yaptıkları birikimle ölçülür.

4.”Konfor alanınızdan çıkın”: Örneğin çalıştığınız şirketten aldığınız maaş için zam isteyin. Aylık kazancınızı artırmanın en basit yollarından biridir bu. Ancak patronla kötü olmamak yahut işinden olmak için pek çok insan bu seçeneği düşünse bile uygulamaya dökemez. Maaşınıza yapılacak 1.000 liralık bir zam sizi zengin etmez. Fakat burada rakamdan ziyade mantık önemlidir. Kişinin kendi değerini bilmesi ve bu değerin karşılığını talep edebilmesi, zengin bir insan ile zenginlik bilinci olmayan bir kişi arasındaki temel ayrımdır.

Ayrıca Zengin Olmak İçin 7 Uygulama Tavsiyesi yazımı da inceleyebilirsiniz. www.derinyasam.com/zengin-olmak-icin-7-uygulama-tavsiyesi/

Kişisel Gelişim ve Yaşam Koçluğu üzerine koçluk yapan Serpil Yaşar, bugüne kadar danışanlarına vermiş olduğu workshoplar ve bire bir koçluk desteği ile kendini kanıtlamıştır. Kişisel Gelişim ve seanslar hakkında detaylı bilgi almak için 0 532 273 10 72 numaralı telefondan ya da whatsapp uygulaması ile ulaşabilirsiniz.

ZENGİN OLMANIZI SAĞLAYACAK DÜŞÜNCE YOLLARI

Zengin olmanızı sağlayacak düşünce yollarını bilmiyor olabilirsiniz ama düşünceleriniz hayatınızı etkileyebilir. Bilim adamları, insanların düşünce ve duygularının titreşimlerini ölçtüler. Sevgi ve takdir gibi olumlu, mutlu düşüncelerin çok hızlı titreştiğini keşfettiler. Ancak korku, hayal kırıklığı ve kıskançlık gibi düşünceler çok yavaş gelişti. Çekim Yasası düşüncelerinizle hayatınız arasındaki bağlantıyı, hatta finansal durumunuzu açıklar.

Paralı olmak için önce para hakkındaki düşüncelerinizin farkında olmalısınız. Herhangi bir olumsuz düşünceniz olduğunu fark ederseniz, zengin olmak istiyorsanız en kısa zamanda bu olumsuz düşünceleri değiştirmeniz gerekir.

Şimdi sizlerle zengin olmanızı sağlayacak 5 düşünce yolunu paylaşmak istiyorum:

1-“Değerli olduğunuza inanın”: Kültürümüzde pek çok insanın kendine saygısı düşüktür. Nasıl “yeterince iyi olmadığımıza” dair mesajlarla büyüdük. Oysa bu dünyaya gerçekten sunacak bir şeye sahip olduğunuza inanmanız gerekir. Zengin olmanıza yardımcı olacak özel bir yeteneğiniz var. Zengin insanlar kendilerini, hizmetlerini veya işlerini tanıtmada sorun yaşamazlar. Çünkü değerli olduklarına inanırlar.

2-“Mümkün olduğuna inanın”: Çoğumuz paranın kıt olduğunu düşünmek için olumsuz bir şekilde programlandık. Dışarıda almak için bolca para var. Evrende herkese yetecek kadar para var. Size ait bir servet var. Bunun için öncelikle bu parayı hak ettiğinize inanın. Kendi değerinizin farkına varın. Bu hayatta her şey mümkün bunu hiç unutmayın.

3-“Sahip olduklarınızı takdir edin”: Evimi sevmiyorum, keşke daha büyüğü olsaydı” diye oturup düşünürseniz ya da “Yeni bir araba almak için sabırsızlanıyorum, çünkü bunu kullanmaktan utanıyorum” diye düşünürseniz siz düşüncelerinizle negatif titreşimler yayarsınız. Çekim Yasasına göre, olumsuz, yavaş hareket eden düşünceler olumlu bir şey yaratmayacaktır. Bunun yerine evinizi veya arabanızı sevmeniz gerekiyor.

4-“Zengin insanlar için mutlu olun”: Bazen insanlar zenginler hakkında olumsuz ifadeler duyar. Şunlardan tanıdık gelen herhangi bir şey var mı?: “Zengin insanlar şımarıktır” veya “Paralı insanlar dürüst değildir” ya da “Zengin insanlar bencildir.” Bu gibi kavramlarla yetiştirildiyseniz, bilinçaltı zihniniz zengin insanlar hakkında olumsuz düşünmeye programlanmıştır. Bu da sizi zengin yapmaz. O sebeple zengin insanlar için onların para yaratımları için mutlu olun. Onlar yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz demektir.

5-“Vizyon panosu kullanın”: Olumlu ifadeler yazmak ve bunları zihninizde defalarca tekrarlamak beyninizin yeniden programlanmasına yardımcı olur. Bir gün onlardan biri olacağım için minnettarım. Yeni bir araba, büyük bir ev, özel bir jet veya kendi yatınız olabilir. Kendinizi iyi hissettiren ve sizi heyecanlandıran her şeyi panonuza ekleyin ve her gün o panoya bakın.

Zenginlik Bilinci ve Bolluk Bereket Workshopu hakkında daha detaylı bilgi için www.derinyasam.com/bolluk-bereket-workshopu/ sayfamı inceleyebilir benimle iletişime geçebilirsiniz.

NEDEN BAZI İNSANLAR ZENGİNLİĞİ YAŞARKEN BAZILARI YOKSULLUK İÇİNDE?

Neden bazı insanlar zenginliği yaşarken bazıları yoksulluk içinde sorusuna cevap olarak şunu söyleyebiliriz: “Kişi neye inanıyorsa onu yaşar” Eğer para zor kazanılır inancına sahipseniz parayı zor kazanırsınız. Hepimizin içinde, derinlerde bir yerlerde haklı olmak arzusu vardır ve bu arzu bilinçaltımızın onaylanma yasasından kaynaklanır. İnançlarımızda yanılmadığımızı görmek bizi mutlu eder ve bir çeşit tatmin duygusu verir. Bu inanç olumsuz inanç dahi olsa durum değişmez. Şu durumda “Zenginler haram parayla zengin olurlar, ben haram yemem” inancına sahip bir insanın haklı çıkma arzusu ile yapacağı seçimleri, vereceği kararları ve bunların sonuçlarını tahmin etmek zor olmayacaktır. Kısacası para ile ilgili olumlu, sevgi dolu ve güçlendirici inançlara sahip olan insanların daha kolay para kazanacaklarını, bolluk bereket içinde yaşayacaklarını söyleyebiliriz.

ZENGİNLİK VE BOLLUK BEREKET ALANLARINA BAKIŞ

Bolluk ve bereket, temelde bizim yaşamamızı nasıl tanımladığımızla ilgili zihinsel ve duygusal bir durumdur. Hayattaki önceliklerimiz, ihtiyaçlarımız ve isteklerimiz bolluk ve bereket algımızı belirler. Bolluk ve berekete sahip olmak demek; hayatınızdaki her şeyin yeterli olması demektir. Bolluk ve bereket parayı da kapsayan ancak bunun yanında sağlığı, enerjiyi, zamanı, bilgiyi, hayattan tat almayı, sevgiyi ve paylaşımı da içeren bir durumdur diyebiliriz.

Öncelikle para sahibi olmak tek başına bolluk-berekete sahip olmak anlamına gelmez. Bir insanın parası olabilir ancak sağlık durumu, hayatındaki sorumlulukları, kişilik yapısı veya yaşam şekli hayatını bolluk-bereket içinde yaşamasına engel olabilir. Bu nedenle parasal zenginlik ile gerçek bolluk-bereket arasındaki farkı iyi anlamak gerekiyor. Eğer bir kişinin parasal zenginliğe kavuşması mümkün olduysa bu konuda olumlu inançları olduğunu düşünebiliriz. Ancak zenginliğini sürdürme konusunda olumlu-destekleyici inançları yoktur.

Örneğin “Para bana gelir ama geldiği gibi gider” inancına sahip olan insanlar buna iyi bir örnektir. Genelde sürekli para kazanırlar veya bir yerlerden para gelir ama parayı ellerinde tutmaları mümkün olmaz. Kazandıkları oranda harcamaları artar veya beklenmeyen giderlerle paralarını kaybederler. Bolluk-bereket bilincine sahip olmayan bir insanın para sahibi olması da bazen mümkün olabilir ancak bunu destekleyecek bir bilinç durumuna sahip değillerse yaşamlarına aynı şekilde zenginlikle devam edemezler. Zenginlik bilincine sahip bir insan parasını çoğaltırken, fakirlik bilincindeki bir insan çeşitli nedenlerle parasını kaybedecektir.

PARANIN HAYATINIZA GELME OLASILIKLARI

Paranın hayatınıza gelme olasılıklarını belirlerken kendi inançlarımıza uygun olan olasılıklara odaklanıyoruz. Örneğin sabit maaşlı çalışan bir kişi “Bana ancak piyangodan para gelir” inancına sahip olabiliyor ve diğer tüm olasılıkları kendi deneyim alanının dışında bırakıyor. Peki bu durumda piyangodan para geliyor mu? Büyük olasılıkla hayır çünkü piyangodan para gelir inancına sahip olan birçok kişi aynı zamanda “Piyango kazanmak çok zordur/ bize çıkmaz/ piyango haram paradır kimseye faydası olmaz” gibi çelişkili inançlara da sahip. Yani paranın gelmesi için tek bir seçim yapan kişi bu seçimini desteklemeyen inançlara da sahip olarak gelir yollarını tamamen kapatıyor.

Oysa evrende olasılıklar sınırsız ve “Para bana her yerden gelebilir” diye düşünerek sonsuz olasılıkları kabul edebilen kişiler için hiç beklenmeyen yerlerden para akışı olabiliyor. Eğer hayatınıza daha fazla refahı çekmek istiyorsanız sabit gelir anlayışınızdan da vazgeçmeniz gerekiyor. Sabit bir gelire sahip olma ihtiyacı korkularımızdan kaynaklanıyor. Maaş sizin için sadece bir kanaldır, refahınızın kaynağı değildir. İhtiyaçlarınızın birçok farklı kanaldan karşılanabileceğini kabul etmeniz bilinç durumunuzda önemli bir değişim yapacaktır. Bu bilince ulaşmak için “Yeni gelir yollarına açığım ve bilmediğim kaynaklardan gelen gelirleri kabul ediyorum” olumlamasını önerebilirim.

Bolluk Bereket ve zenginlik bilinci oluşturmak için benimle bireysel seanslarda yol alabilirsiniz. Bunun için beni arayarak +90 532 273 10 72  benimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Youtube Kanalım

Bir çok farklı alanda ki videolarım için Youtube kanalıma abone olabilir, videolarımı takip edebilirsiniz.