Şükret Ve Mucizeleri Yaşa…

Hepimizin bilinçaltında, istediğimiz şeyler olunca şükretmemize dair bir bilgi vardır. Bir şey için şükreden “onu elde etmiştir”  inancı çoğumuzun bilinçaltında bir şekilde vardır. Eğer şükrederseniz bilinçaltınız bunu zaten elde ettiğinize inanacaktır. Ve inandığı şeyi gerçekleştirmek için önünüze fırsatlar getirecektir.

Herhangi bir sey için şükretmek, o şeyin hayatınızda olduğunu kabul etmek demektir. Şükretmek, insana rahatlık ve güven duygusu verir.  İnsanın kendisini daha iyi hissetmesini sağlar ve hayata daha olumlu bakmamıza sebep olur. Böylelikle hayatımıza daha çok şükredeceğimiz şeyleri çekeriz. Çünkü varlık bilincine geçmişizdir.

Bazı zamanlarda şükretmek için,  çok büyük, çok özel  istediğimizin olmasını yada büyük bir sıkıntımızın gitmesini isteriz. Oysa, biraz dikkat ettiğimiz de, insanın her anının bolluk içinde geçtiğini görebilmeliyiz. Biz insanlar genellikle sahip olduklarımıza değil de, sahip olmadıklarımıza odaklanıp, şükürden uzaklaşırız. Bu yüzden de, bir türlü şükretme duygumuzu hakkıyla yerine getiremeyiz.

Şükretmek, öyle güçlü bir eylemdir ki, kelimeyi söylediğimiz zaman bile varlık bilincine geçeriz.

Uzmanlar, mutluluğun anahtarının şükretmekte olduğunu özellikle vurguluyorlar. Şükür, çağımızın en büyük sorunlarından olan, kaygı ve depresyona da ilaç gibi geldiğini, şükreden insanların daha olumlu, daha neşeli, daha hoşgörülü ve daha cömert olduklarını belirtiyorlar.

İnsanın özünde, her şeyin en iyisine, en güzeline sahip olma ve doyumsuzluk isteği vardır. Bir şeye sahip oldukça daha iyisini, daha güzelini, daha muhteşemini isteriz. Sürekli o yok, bu yok diye takıntılı bir şekilde kendimizi mutsuz ederiz.

Sahip olduğumuz şeylerin bir anda elimizden çıkıp gittiğini düşündüğümüzde, ne kadar yoksullaşıp, ne kadar fakirleştiğimizi, işte o zaman fark edebiliriz. İşte  o zaman, ne kadar çok şükredeceğimiz şeylere sahip olduğumuzu görebiliriz.

Kendi hayatımdan bir örnek vermem gerekirse, evlendikten sonra bütün altınlarımı bozdurup, büyük bir krediyle, küçük bir ev aldık. Ev gerçekten çok küçük, güneş görmeyen, arka tarafa bakan ve karanlık bir daire idi. Her gelen böyle bir evi neden aldığımızı  eleştirir durumdaydı. Eşimin ailesi, benim ailem de aynı şekilde. Adeta bir ev almış olmamıza sevinmiyorlardı.

Bense kesinlikle böyle düşünmeyip, hergün uyandığımda, eve geldiğimde, inanılmaz şükrediyordum. Evimi beğenmeyen insanlara ise, evimi çok sevdiğimi ve bu evden sonra aynı site de, daha büyük bir daire  alacağımızı söylüyordum. Buna ben kesinlikle inanıyor ve bu daireyi alabildiğimizden dolayı sürekli şükrediyordum.

Aradan 1.5 sene geçti. İmkansız gibi gözüken bir durumda, kendi evimizi sattık. Çok daha beğendiğim başka bir siteden, çok daha büyük bir daireyi satın aldık. Daire sahibi sıkışmıştı. Ve biz çok kolay koşullarda bu eve sahip olduk. Şükürler olsun…

Gerçekten yaradana (evrene ) inanmamak mümkün değil. Biz şükrettikçe, yaradan sanki daha çok bizi sevindirmek için, hayal ettiğimizden daha fazlasını veriyor gibiydi. Bu deneyimimden sonra hayatımda, şükrün sihrini hep yaşadım ve yaşıyorum.

Bu yüzden, kesinlikle elimizdekine şükretmeliyiz ki, var olan daha da artsın, çoğalsın. Şükretmenin öyle faydaları var ki, gerçekten hakkıyla şükrettiğimiz de, işte o zaman hayatımızdaki etkilerini görüyoruz.

Parası olmayan insanlar, en fazla parayı düşünür ve parasızlıktan şikayet edip yakınırlar. Oysa ki,  parası olan kişiler ise, paraları için şükrederler.

Bu nedenle zengin olmak istiyorsanız, eliniz de var olana şükredin ki, varlık bilincine adım atmış olasınız.

Çekim yasasından bahsedildiğinde  duymuşsunuzdur,” benzer enerji, benzer enerjiyi çeker”

Bu da şu demektir.

Neye şükredersek, o artarak çoğalır.

Peki şükürlerimiz nasıl olmalı.

Şükrederken gerçekten farkında olarak, hissederek, ruhumuz da yaşayarak şükredelim. Alışkanlıklarımız doğrultusunda değil.

–Nasılsın?

“şükür iyiyim” gibi değil. Bu kesinlikle şükretmek değil, bir alışkanlık cümlesidir. Çünkü duygu yok, his yok…

Öncelikle kendimize bir şükür defteri alalım. Şükredeceklerimizin detaylı bir şekilde listesini yapalım. Her gün düzenli olarak yazalım. Bu şekilde yazmak, şükür frekansında daha çok kalmamıza sebep olacak ve istediklerimizi hayatımıza kolaylıkla çekmemize yardımcı olacaktır.

Aklınıza gelen herşeyi, inanarak, hissederek şükrederek  yazın…

Görebildiğin, duyabildiğin,  nefes alabildiğin durumları bile…

Eğer daha mutlu, daha başarılı, daha refah içinde olmak istiyorsanız, hemen şimdi sahip olacağınız şeylere olmuş gibi şükredip, istediğinizi hayatınıza çekip çoğaltınız. Mutluluğun ve varlığın anahtarı bu sihirli cümlededir.

ŞÜKÜRLER OLSUN…

Sevgilerimle…

Şükret Ve Mucizeleri Yaşa…” için 8 yorum

 • 20 Nisan 2018 tarihinde, saat 12:46
  Permalink

  Çok iyi bir konuya değinmiş sin harika yorum 👍👍👍😘😘😘

  Yanıtla
  • 20 Nisan 2018 tarihinde, saat 21:24
   Permalink

   Cok tskler… Keyifli okumalar…

   Yanıtla
 • 20 Nisan 2018 tarihinde, saat 13:30
  Permalink

  Şükür edecek o kadar çok şeyimiz var ki, tek bir kirpiğimizin faydalarını düşünsek 24 saat şükür etmeğe yetmez..(Bu işin maneviyatı tabi) Bizler hep kendinden altını değil de üstünü örnek alarak kodlandık, sanırım bu karamsarlık ve şükürsüzlük ordan kaynaklanıyor.. Ama isteyeceğiz ve şükür edeceğiz değil mi?

  Yanıtla
  • 20 Nisan 2018 tarihinde, saat 21:23
   Permalink

   Harikasiniz… Şükrü keşfeden, ama gerçekten keşfeden… Yaradanla iletişime gecmiştir bence.❤

   Sevgilerimle…

   Yanıtla
 • 21 Nisan 2018 tarihinde, saat 00:53
  Permalink

  Serpilcim yazılarını çok büyük keyifle okuyorum 👌🏻
  Okuyunca Aklıma çok sevdiğim bi söz geldi
  MUTLU OLMAK HERŞEYE SAHİP OLMAK DEĞİL, SAHİP OLDUKLARINI HERŞEY YAPABİLMEKTİR
  sevgiyle kal arkadaşım💕😘

  Yanıtla
  • 21 Nisan 2018 tarihinde, saat 14:23
   Permalink

   Slm Canım
   Evet cok güzel bir söz …
   Onemli olan varlıklarımıza odaklanabilmemiz…
   Sevgiyle kal…❤

   Yanıtla
 • 10 Temmuz 2018 tarihinde, saat 10:25
  Permalink

  İNANARAK VE YÜREKTEN İSTEYEREK! (KOŞUL:İHTİYAÇ VE HAK EDİLECEK!)::: SİZİN GÜCÜNE İNADIĞINIZ (MESELA BENİM HZ. ALİ VEYA ALLAH) BİR GÜCE DUA EDERSENİZ MUTLAKA BİLİNÇ ALTINIZ BUNA CEVAP VERECEKTİR. ŞAYET CEVAP VERMİYORSA BU ŞÜKRANDA YADA DUADA BİR EKSİKLİK VAR DEMEKTİR. YA İHTİYACINIZ YOK YADA HAKETMİYORSUNUZDUR. BUNU BIRAKIP, GERÇEKTEN YÜREKTEN İSTEDİĞİNİ, İHTİYACINIZ OLAN VE HAKETTİĞİNİZ BİR ŞEYE ŞÜKRAN VEYA DUA EDEBİLİRSİNİZ. EVRENİN TÜM SEVGİSİ VE HUZURU ÜZERİNİZE OLSUN.

  Yanıtla
  • 13 Temmuz 2018 tarihinde, saat 00:55
   Permalink

   Merhabalar Mehmet Bey

   Şükretmek ve dua gerçekten yaratımın en önemli ayağı.

   Keyifli okumalar

   sevgiyle kalın…

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir