Çekim Yasası… Pratik uygulama…

Koçluk yapmaya başladığım  danışanlarım,  arkadaşlarım  bana çekim yasasıyla ilgili sürekli olumsuz şekilde dönüyorlar. Hatta neredeyse kuantum, muantum falan yok . Ya da bize uğramıyor, biz bu konu da etkili olamıyoruz diye dert yanıyorlar.

İşte buradan yola çıkarak, sizlerle kuantum ve çekim yasasıyla ilgili benim uyguladığım günlük alışkanlıklarımı paylaşmak istiyorum.

Kuantum düşünce tekniğinde,  bütün bunları yaparken sadece iş olsun diye, yapılmaması gerektiğini belirtmek istiyorum.  “Bak zaten olmayacak” inancıyla yapılacaksa,  kesinlikle istenilen sonucu yaratmayacaktır.

 Yaşadıklarımdan  örneklemem gerekirse,

İki  ayrı danışanla çalışıyorum.  Birbirlerin den habersiz çalışmamızı yapıyoruz.

Ayşe isimli danışanım, önüne istediği bir hedefi koyuyor. Fakat bir türlü hedefine ulaşamıyor.  Ayşe’yle uzun süredir çalışmamıza rağmen, istenilen yolu alamıyor.

Fakat 2. danışanım  Elif  ise, kısa süredir çalışmaya başlamamıza rağmen, hedefine   kısa sürede  ulaşıyor. Hatta yeni hedefler belirliyor. Çekim yasasını keşfettikçe heyecanlanıyor.

Bu iki kişinin farkı nedir sizce??

İkisiyle de aynı verilerle, aynı şekilde çalışılıyor..  Buradaki fark  kişilerle konuşurken o kadar iyi anlaşılıyor ki. Sizinle de paylaşayım…

Elif  sadece  inanıyor,  hedefe odaklanıyor ve niyetini olmuş gibi yaşayabiliyor. Sürece güveniyor. Hedeflerinin nasıl olacağını sorgulamıyor. Yani inanç tam.

Ayşe ise,  istiyor fakat bilinçaltında olmayacağına dair kodları olduğu için, sadece istemekte kalıyor.  Yani inancı çok zayıf, hedefine kendini layık görmüyor.

PEKİ NE YAPMALIYIZ ?   

Çekim Yasasına Ufaktan Bir Adım Atalım

30  Gün, Gelin Kolayca Uygulayalım…

Siz den ricam, sadece 30 gün boyunca kesintisiz bunları uygulamanız. Enerjinizdeki değişimleri göreceksiniz. Kendinizi daha huzurlu, daha dingin, daha mutlu ve rahatlamış hissedeceksiniz. Bu arada en önemli şey, hayatın size kolaylıkla geldiğini farketeceksiniz.

Sulfi nefesi yapın…

Her sabah kesinlikle ve kesinlikle bu sulfi nefesini yapın. Derin, derin burundan nefes alıp, 3 saniye tutup, yavaş yavaş tekrar burundan nefesinizi verin. Mümkün olduğunca nefesinize dikkatinizi odaklayın. Bu nefes çalışması, sizi hem sakinleştirecek, hem de olumsuz direnç gösteren düşüncelerinizden arındıracaktır. Nefes çalışması  düşüncelerinizi yoluna koyacaktır. En az 10 dakika.

Sadece An da Kalın…

Aslında bizler an da kalmanın ne kadar önemli olduğunu tam anlamıyla bilmiyoruz. Sürekli  geçmişe yada  geleçeğe gidiyoruz. Bu da bizim, an da kalarak geleceğimizi yaratmamızı engelliyor. Şimdi sizden an da kalma farkındalığını mutlaka her  sabah 15 dakika  deneyimlemenizi istiyorum. An da her zaman insan huzurlu ve mutludur. Gün için de de, an da olmanız gerektiğini kendinize hatırlatın..

Gözlerinizi kapatın Hedefinize Odaklanın…

Gözünüzün  önüne hedefinizin gerçekleşmiş  halini getirin.  Zihniniz de görmüş olduğunuz bu resmin sizi heyecanlandırmasına izin verin. Öyle bir hissedin ki, bu hedefiniz hayatınıza girmiş ve o şey, her ne ise,  şuanda hayatınızın bir parçası olduğunu hayal edin. Bir dakika kadar, bu hisle birlikte kalın. VE arzunuz gerçekleşmiş halde, nasıl hissedeceğinize odaklanın.  İçtenlikle TEŞEKKÜR EDİN… Neye inanıyorsanız Allaha, evrene…

Sonucu düşünmeyin… Niyetiniz gerçekleşene kadar sürekli bu imgelemeyi yapın. Bu süreçte hep mutlu hissetmeye odaklanın.

Kendinize Bir Defter edinin…

Gün içinde hayatınızda var olan bütün güzellikler için şükredin ve şükürlerinizi bir deftere yazın. Şükretmek istediğiniz hedeflere ulaşmanız da, varlık bilincine taşıyacağı için, çok etkili bir yöntemdir. Ne demiş atalarımız söz uçar yazı kalır. Yazı evrende her zaman kalıcı olur. Bu yüzden en küçük şükürlerinizi bile deftere yazın. Sabah yada akşam bu uygulamayı yapın. Göreceksiniz ne kadar şükrederseniz, o kadar  hayat size kolay gelecektir.

Televizyonda haberleri ve dram filmlerini seyretmeyin…

Duygu durumunuzu düşürecek sizi melankoliye sokacak şarkı, film ve haber dinlemeyin. Tam tersi ruhunuzu kıpır kıpır yapacak, siz de enerji patlaması yaratacak hareketli şarkılar dinleyin. Aynı şekilde dram filmleri izlemeyin. Haber programlarını seyretmeyin. Hatta mümkünse günde 1 tane komedi filmi seyredin.

İnsan Rejimi Yapın…

Sürekli görüştüğünüz iletişim de bulunduğunuz insanların listesini çıkarın. Ve bu kişilerin karşılarına siz de uyandırdıkları hisleri yazın. Bu liste de, size olumsuz enerji verdiğini düşündüğünüz insanları işaretleyin. Ve bu 1 ay boyunca bu kişilerle fazla mecbur kalmadıkça iletişime geçmeyin. Size destekleyici ,enerji veren insanlarla görüşmelerinizi çoğaltın. Onlara hayallerinizden bahsedin. Eğer sizi destekleyecek arkadaşlarınız yoksa, bunu evrenden dileyin. İnanın karşınıza çıkacaktır. Yeter ki niyet edin…

Kendinizle Başbaşa kalın…

Her gün mutlaka kendinizle başbaşa kalın. İsterseniz spor, isterseniz yürüyüş yapın. Yada  size iyi gelecek sizi rahatlatacak başka birşey yapın. Gerekirse hiçbir şey yapamıyorsanız duş alın, duş ta kendinizle başbaşa kalın.

Niyetlerinizi Yazın…

Her gün mutlaka niyetlerinizi yazın. Yazarken niyetleriniz olmuş gibi hissederek, coşku içinde olun. Size imkansız  gibi görünen  niyet dilemeyin. Küçük küçük niyetlerde bulunun ki, bilinçaltınız olduğunu görüp ikna olsun.

Bu uygulamaları ben sürekli yapıyorum. Kendim de inanılmaz etkilerini yaşadığım için sizlerle paylaşıyorum.  Bunları eksiksiz yaptığınız zaman, değişime inanamayacaksınız.

Eksiksiz diyorum, çünkü yeniliği isteyen çoğu insan, kendine değer vermediği için yarıda bırakıyor ve günlük koşturmaca içerisinde mutlu yarınları her zaman erteliyor.

Bilinçaltınız tüm bunları uygulamamanız için size direnç gösterecektir. Uygulama da zorlandığınız kısımlar da, bana mail atabilirsiniz. İtici güç olarak, size yardımcı olabilirim.

Kendinize inanıp, değer vermeye başladığınız da, hayatınızdaki değişimlere inanamayacaksınız. Hep aynı yoldan giderek, şuan yaşadığınız hayattan farklı bir hayat yaşayamazsınız. Gelin birlikte başka yolları keşfedelim.

sevgilerimle…

 

 

 

Çekim Yasası… Pratik uygulama…” için 11 yorum

 • 29 Mart 2018 tarihinde, saat 03:10
  Permalink

  Merhaba Serpil
  zaman zaman yazılarını okuyorum. Yaptığın tespitler olsun yorumların olsun çok işime yaradı bir nevi aynalık yaptın bana,bu anlamda çok teşekkür ediyorum.Toplum olarak gördüğümüz her şey hakkında önyargılıyız maalesef…Bundan sonra yazılarını daha sık okumaya gayret göstereceğim,başarılarının devamını diliyorum.. Bu işi biliyorsun sakın ama sakın bırakma..!
  Sevgiler.

  Yanıtla
  • 29 Mart 2018 tarihinde, saat 22:19
   Permalink

   Merhaba Yılmaz
   Yaptığın olumlu eleştirilerin için çok tsk ederim. Her zaman yorumlarını bekliyorum.
   sevgiler

   Yanıtla
 • 9 Temmuz 2018 tarihinde, saat 06:56
  Permalink

  Serpil hanım merhaba ben hayal etmekten dilemekten korkuyorum ya olmazsa diye bunu nasıl engelleyebilirim.

  Yanıtla
  • 12 Temmuz 2018 tarihinde, saat 22:24
   Permalink

   Merhaba Burcu hanım

   Hayal etmekten korktugunuzu yazmışsınız. Hayal etmeyi düşündüğünüz şeyi elde etmekten korkuyor olabilirmisiniz?
   Bunu, sakin bir zamanınızda iç sesinizi dinleyerek kendinize sorabilirmisiniz.
   Eger cevabınız evet ise, endişelendirecek, korkutacak hayaller kurmayın derim. Belki de, bu hayalin olmasına hazır degilsinizdir.
   Sizi heyecanlandıracak, küçük bir hayal kurmayla başlayın lütfen.
   Hayal kurmayla ilgili yuotube kanalımda daha detaylı videom var. Onu seyretmenizi öneririm.
   Daha sonra kafanızda beliren tekrar sorularınız olursa, bana tekrar yazabilirsiniz.
   Youtube kanalım Serpil yaşar

   sevgiyle kalın.

   Yanıtla
 • 25 Temmuz 2018 tarihinde, saat 22:42
  Permalink

  Merhaba Serpil Hanım.Ben üniversite sınavının sonuçlarının açıklanması için gün sayan bir öğrenciyim.Çok istediğim bir okul ve bölüm var.Kendime inanıyorum,güzel şeyler olacağınıda hissediyorum sonra aklıma sınavda yaptığım yanlışlar,yeni sistem,okulun yüksek puanı vs. geliyor ve diyorum ki ya olmazsa.Olumsuz düşüncenin bir faydasını görmedim şu ana kadar ve çekim yasasıyla ilgili bir şeyler okumaya karar verdim. Karşıma siz çıktınız iyi ki çıktınız.Sonucun açıklanmasına sayılı günler kala bana ne önerisiniz, ne yapmalıyım,olumsuz tarafımı,düşüncelerimi nasıl bir kenara bırakırım?

  Yanıtla
  • 30 Temmuz 2018 tarihinde, saat 12:29
   Permalink

   MERHABA DERYACIM

   öncelikle bu genç yaşta kendinle ilgili farkındalıklar oluşturmaya başlamış olmanı kutluyorum.
   Gelilem egonun konuşmalarına, bu tür konuşmalar kesinlikle sürekli olacaktır. Sen sadece egon ne diyor onu dinle. Egona dalga geçtiğin yada sana komik gelen bir isim ver.
   Seninle olumsuz konuşmaya başladıgın da örnegin,
   istediğin üniversiteye senin girmen çok zor, asla senin puanın yetmez gibi konuşmalar yapdıgında
   Sen ona,
   —evet seni anlıyorum (mesala benim egomun adı Mahmut) mahmut. Ama ben iyi sonuçlar alacagıma inanıyorum. Şuan seni yeteri kadar dinledim. Artık senin söylediklerini duymak istemiyorum diyerek ona cevap vermelisin.
   Yalnız cevapların kısa olsun.Onu da anladıgını mutlaka belirt. Dikkat etmen gereken,o konuşmasına devam ettikçe, sen artık onun söylediklerinin zihninden akıp gitmesine izin ver.Sadece onun konuşmasını seyirci gibi seyretmeye calış.
   Her türlü konuda konuşurken, bu uygulamayı sürekli yaparsan zamanla konuşmalar azalacaktır.
   Bir de kafa sesim susmuyor yazımı okursan o da sana faydalı olacaktır.
   Bu arada Deryacım üniversite sonuçlarını merak ettim. Benimle de paylaşırsan sevinirim. Çünkü ögrenci koçluğu benim daha çok yaptıgım koçluk. Siz ögrencilerin farkındalıklarını arttırmak bana keyif veriyor.
   Benimle rahatlıkla yazışabilirsin.
   sevgiler

   Yanıtla
 • 12 Ağustos 2018 tarihinde, saat 14:34
  Permalink

  Merhabalar
  Ben cekim yasalarini algilayabilmis ve uygulayabilen biriyim. Esim ise oldum olasi kitlik bilinciyle yasayan (benim islerim ters gider,bu is de basarisiz oldu,cok para istemiyorum sunu elde edeyim yeter) vs gibi dusuncelere sahip bir erkek. Hayatimiz ortak oldugu icin onun hayatina cektigi olumsuzluklari beraber yasiyoruz. Onun kafa yapisini degistiremiyorum. Bu durumda olumsuzluklardan nasil korunabilirim.

  Yanıtla
  • 13 Ağustos 2018 tarihinde, saat 13:14
   Permalink

   MERHABA NİHAL HANIM…

   Çekim yasasını çözmüş olmanız harika birşey. Bu duyguda kalabilmeniz için öncelikle şunu belirtmek isterim. Bizler sadece kendimizden sorumluyuz. Diğer kişilerin ne düşündüğüne takılmamamız lazım.
   Eşinizin sürekli olumsuzda kaldığını ve bu durumun sizi etkilediğini söylüyorsunuz.
   Lütfen içinize dönüp kendinize bir sorun.
   Acaba bu konuda kendinizi sabote etmek için, farkedemediğiniz kısıtlayıcı bir inancınız mı var?.
   Acaba siz bollugu bereketi inançlarınızdan dolayı sabote ediyor olabilirmisiniz.?
   Bu konudaki inaçlarınıza bir göz atın.
   Eşinizi egonuz bahane ediyor olabilir mi ?
   Eşinize ise bu konuda onun farkındalıklarını arttıracak örnekler vererek yardımcı olabilirsiniz. İnsanlar kendi istedikleri taktirde dönüşümü kabul edebilirler.
   Paraya bakış açımızla ilgili youtube da videolarım var. Onları seyrettirmeniz belki eşinizin farkındalıklarını daha arttırabilir.
   Kanalımın Adı.. Serpil Yaşar

   seygiyle kalın

   Yanıtla
 • 21 Ağustos 2018 tarihinde, saat 01:38
  Permalink

  Serpil hanım şimdiye kadar çok aradığım ama cevaplarını bulamadığım tüm soruların cevabını bu yazınızda buldum ve bunun için sonsuz şükürler olsun sizinle birebir irtibata geçmek istiyorum özel olarak görüşmek istediğim bir kaç konu var bana yardımcı olursanız çok sevinirim mutluluğumu iki katına çıkarırsınız şimdiden çok teşekkür ederim

  Yanıtla
  • 27 Ağustos 2018 tarihinde, saat 13:49
   Permalink

   Mustafa Bey Merhaba
   Öncelikle yazımı okuyup, beklentilerinizle örtüştüğü için çok sevindim. Bizler bu paylaşımlarımızı sizlerin farkındalıklarını artırmak için yapıyoruz. Ne mutlu sizin de bu şekilde teşekkür için geri dönmüş olmanız. Bizi çok mutlu ediyor.
   Hayat bir armagan, bunun farkında olarak yaşama Şansımız olsun inşallah.
   Bana sormak istediklerinizle ilgili de, derinyasam.com mail adresine sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
   Kısa sürede dönüş yaparız.
   Yada seans olmak istiyorsanız bununla ilgili de mail atarsanız. Sizinle iletişime geçeriz.
   Keyif dolu bir hafta diliyorum…

   Yanıtla
  • 27 Ağustos 2018 tarihinde, saat 13:56
   Permalink

   Mustafa Bey

   Bu sitede danışmanlık ve soru cevap bölümünden de bana sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.
   hoşçakalın

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir