Olumlama nedir ? Nasıl yapılır ?

Olumlamalar hayatımızı değişterecek güçte  uygulamalardır. Psikolojik olarak olumlu yönde etkileri kanıtlanmıştır. Olumlu düşüncenin tüm vücuda olumlu ve iyileştirici etkisi vardır.

Bilinçaltını koşullandırmak için olumlama cümleleri oldukça önemlidir. Olumlama yaptığımız da, güçlü ve pozitif tarafımızı onaylıyoruz demektir.

Fakat, olumlama yaparken genellikle bazı hatalar yapılır, bu hatalara kesinlikle düşmemeliyiz.  Zihnimizi yönlendirmek ve bilinçaltınızı koşullandırmak için yapılan olumlamalar gelişi güzel yapılmamalıdır.

Çekim yasası, sizin sesli olarak seslendirmiş olduğunuz düşüncenizle, içinizde olmasını istediğiniz düşüncenizin, birbiriyle çeliştiğini gördüğü anda, seslendirmiş olduğunuz düşünceyi dikkate alır. O nedenle düşüncelerimiz ve konuştuklarımız çok ama çok önemlidir. Ben  hasta değilim yerine Ben sağlıklıyım şükürler olsun gibi… cümleler bizim bilinçaltına vermiş olduğumuz olumlu komutlardır. 

Şakayla karışık olsa bile, kullandığımız her bir kelime bilinçaltı tarafından kayıt altına alınıyor. Oluşan çekirdek inançımız da hayatımızı olumsuz veya olumlu olarak etkiliyor.

İŞTE BU NEDENLE, ağzımızdan  çıkan, her bir kelimenin olumlu olması için özen göstermeliyiz. Zira olumlamanın ilk aşaması  bu!!

Şimdi dilerseniz olumlama nasıl yapılır ? Teknikleri nelerdir ? detaylı bilgi paylaşayım…

Olumlu düşünce hemen sonuç vermez…

Olumlu düşünce hemen hayatında yeşermez. Ona zaman vermen gerekir. Düşün ki, bugün olumlu düşünmeye başladın. Bugün tarlanı ekiyorsun, hasat için zaman tanıman lazım. Lütfen aceleci ve sabırsız olmayın, kendinizi sabote etmeyin.

Kullandığınız her bir sözcük, evrene verilmiş bir mesaj mahiyetindedir. Çünkü cümlelerimiz, duygu ve düşüncelerimizin sesle ifade edilmiş biçimidir.

Örneğin,  herşeyden şikayet eden, hep mutsuz olan insanlara şöyle bir bakın. O kronik mutsuzların sürekli olumsuz cümleler kullandıklarını, hep en kötüye odaklandıklarını ve başlarına da hep mutsuz olunacak şeyler geldiğini rahatlıkla görebilirsiniz…  

Sürekli olarak ben çok şanssızım,ben de şans ne gezer gibi cümleler kullandıklarında gerçekten evrene vermeleri gereken en kötü mesajı vermiş bulunmaktalar. Farkında olmadan şanssızlığı kabul etmişlerdir.

Uzun lafın  kısası, olumlama gerçekleşmesi istenen bir şeyin gerçekleşeceğine kalpten inanarak, bilinçaltında o pozitif imgeyi yaratmaktır.

Olumlama cümlesini 21 gün boyunca, alçak veya yüksek sesle kullanmalıyız. 21 günden sonra 7 gün ara verip tekrar 21 gün devam etmeliyiz.

Olumlu Düşüncede İnanç Önemli…

Yaptığın uygulamaya kesinlikle inanman gerekiyor. Bir şeye, zaten işe yaramaz, ama bir bakayım diye inançsız bir şekilde yola çıkarsan, şüphe yok ki olmaz.

Olumlamalar  asla kurallara bağlı değildir…

Olumlama cümleleri kesinlikle sizin kalbinize dokunmalı. Söylediğiniz olumlama cümlesi, duygu olarak sizi etkilemeli. Duyguyu hissederseniz bilinçaltınızı etkilemeye başlarsınız.

Peki duyguyu nasıl hissedeceksiniz ? Olumlamaların sonucunu zihninizde canlandırın. Sonuca ulaştığınızda neler hissedecek, neler görecek, neler duyacaksınız? Bunları yaşamaya,  hissetmeye çalışın.

Olumlamalarınız, gelecek zaman cümleleri olmamalı…

Çok mutlu olacağım yerine, çok mutluyum deyin. Gelecek zaman kipi, yaşamak istediğiniz durumu, her zaman daha ileri bir zamana öteler. Böylece hiçbir zaman o durumun içinde olamazsınız. Bilinçaltında zaman kavramı yoktur. Zamanı algılayamaz ve  zamansızdır.

Olumlamaları nasıl yapacaksınız…

Kesinlikle size uygun bir olumlama cümlesi olması gerekiyor.  21 gün boyunca hergün söyleyin. Özellikle sabah ve akşamları beynimiz uykudan önce ve uykudan sonra alfa beyin frekansına girer, bu süreçte bu olumlamaları söylemeniz daha etkili olur.. Olumlamaları, siz de doğal  bir düşünce yapısı olana kadar tekrarlayın.

Gelin Şimdi Bazı olumlama Cümlelerine Bakalım…

“Evrenin bolluk ve bereketine açığım”…

“Ben sevgi doluyum, sevilmeyi hakediyorum”…

“Ben huzurlu ve mutluyum”…

“İşimde başarılıyım ve kazancım giderek artıyor”…

“Herşey benim hayrıma gelişiyor”…

“Ben bolluk bereket dolu bir yaşamı seçiyorum”…

“Ben zenginim”…

“Param artarak çoğalıyor”…

“Para sık ve kolay kazanılır”…

Şu anki şartlarınız, içinde bulunduğunuz durum sizi üzüyor ve yıpratıyor olabilir. Unutmayın, herşey değişir. Umutsuzluğa kapılmadan bütün gücün, kendi içiniz de olduğunu bilerek, hayatınızı yaşayın…

Lütfen kendi gücünüzün farkına varın. Öğrendiklerinizi günlük yaşantınız da uygulamaya başlayın. Edinilmiş bilgi, uygulanmadıkça hiç bir anlam ifade etmez.

İsteklerinizi, hayatı ertelemeyin…

 

Sevgilerimle…

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir