Parayı, Zenginliği Hayatıma Nasıl Çekerim…

Unutmayalım,  bizim için değerli olan herşeyi hayatımıza kolaylıkla çekeriz. Lütfen bu cümleyi sindirerek okuyalım. Gerçekten parasızlıktan şikayet ediyorsak parayı sevmiyoruz demektir. Sevdiğin şeyin enerjisiyle hayatını birleştirirsin.

Zengin olmak için bilinçaltımızdaki kodlarımızı farketmemiz gerekiyor.     Örneğin  ben, babamdan geçen kıtlık bilincini birkaç sene önce farkettim. Parasızlıkla ilgili sürekli kişileri, olayları suçlarken aslında beni sabote eden bilinçaltı kodlarımı buldum.

Ve bu parasızlık kodlarımı bilinçaltı çalışmalarıyla temizledim. Onlarla yüzleşip en kötü senaryoyu onayladım. Sadece bilinçaltı kodlarımı farketmiş olmam beni varlık bilincine taşıdı.

Gelin birlikte sizinle de bir bilinçaltı çalışması yapalım.

Kendinizle başbaşa kalacağınız bir yere gidip,  10 dakika( Sulfi nefesi) burundan alıp, yavaş yavaş tekrar burundan verin. Sakinleştikten sonra kendinizi zengin birisi olarak imgeleyin. Ne hissettiğinize bakın. Alt bilinçte olan korkularınızın ortaya çıkmasına izin verin.  İçinizden ” şuanda yaşamımda büyük bir zenginlik yaşarsam ne olur” diye  sorun. Derin bir nefes daha alıp,  içinizden gelen sesi dinlemeye çalışın. Bırakın cevap içinizde yükselsin. Gelen cevabı yorumlamadan direk kağıda yazın.  ” Yaşamımda büyük bir zenginlik yaratmamı önleyen düşünce kalıplarım nelerdir “? diye sorun. Bekleyin cevap yine içinizden yükselsin.

Diyelim ki gelen düşünceler şunlar,

Para elimin kiri

parayla saadet olmaz,

para insanı değiştirir

para kötülüklerin anasıdır,

gibi para hakkında düşündüğünüz negatif inanç kalıplarını bulup kağıda yazın. Bu yazmış olduğunuz düşünceleri tek tek ” bu düşünce doğrumu,  bana mı ait” diye kendinize sorun.  Gelen cevabı yazın.  Bu korkularınız bilinçaltınız da olduğu müddetçe hayatınıza para sokmanız imkansız. Korkularınızla yüzleşmeniz  ve bu korkularla bağlarınızı kesmeniz lazım.   Bu aşamadan sonra size uygun olumlama cümleleri,

Ben para mıknatısıyım

Ben zenginim

Bolluk bereket içindeyim

Para kolay kazanılır

gibi  21 günlük 3 periyotla gün atlamadan söylemelisiniz.  Mutlu hissettiğiniz anlarda mutlaka paranın sizin hayatınızda olduğunu imgelemelisiniz. Mutluluk anında frekansınız yükselir. Elde etmek istediğiniz şeyi hayatınıza kolayca çekersiniz.

Bizi engelleyen bu tür bilinçaltı kodlarımızı uygulamalı temizlemeliyiz. Parayla ilgili yeni düşünce şeklimizi hayatımıza geçirmeliyiz.

Yokluk bilinci içinde büyümüş, fakat zengin olmuş, hayatı değişmiş birçok insanı duyuyoruz. Bu kişiler zihinlerindeki parayla olan inançlarını değiştirmişlerdir. Zenginliğe ve bolluğa layık olduklarını yüreklerinde hissetmişlerdir.

” Ben bu parayı hak ediyorum ‘‘ inancına geçmişlerdir. Sahip olmadan önce hissedilen  ” güven ” çok önemlidir. Çekim gücünü en hızlı hale getiren bu güven duygusu  ”olmak boyutuna ” geçmeyi hızlandırmaktadır.

Olmak boyutu nedir.???

Sahip olmadan zaten sahipmiş duygusunu kalben hayatımızda yaşayabilmektir. Olmak boyutunu başka bir yazımda daha detaylı anlatacağım.

Yukarıda da bahsettiğim gibi bilinçaltı temizliğinden sonra olmak boyutuna geçebilmenin en etkili silahı hissederek söyleyeceğiniz olumlama cümleleridir. Kalben yapacağımız olumlamalar bizi zenginlik bilincine ve hayatına taşıyacaktır.

Zengin olmak hayal değil. Parayla ilgili içsel kavgalarımızın sebebini bulmamız, bildiklerimizi hayatımızda uygulamamız gerekiyor. En büyük direncimiz ise bildiklerimizi hayatımızda uygulayamıyor olmamızdır.

Bu yolu tek başına yürümek zorunda değilsin…

sevgilerimle…

 

 

Parayı, Zenginliği Hayatıma Nasıl Çekerim…” için 4 yorum

 • 24 Ocak 2018 tarihinde, saat 01:20
  Permalink

  Açıkçası yıllarca aile şirketinde geleceğin iyi olacağını düşünüp zamanımı boşa harcamışım. Aradan geçen 18 senede elimdeki kazanımın koca bir hiç olduğu gerçeği beni fazlasıyla üzdü. Ve geçen bu zaman diliminde beni frenliyen aslında canım kadar sevdiğim ailem ama olsun bundan sonra beni mutlu eden iş hayatıyla kazançlarımın tadını çıkarıcam. Artık hayatımda negatif enerjiye yer yok sizin de değerli tavsiyelerinizle kazançlı ve güzel günlerin tadını çıkartma vakti geldi. Herşey çok güzel oldu.

  Yanıtla
  • 24 Ocak 2018 tarihinde, saat 12:39
   Permalink

   Merhaba Cem bey
   Burada size tavsiyem, bundan sonraki iş hayatınızda lütfen hak ettiklerinizi karşınızdaki kişilere
   söylemekten, onları kırarım diye ertelemekten vazgeçin. Çünkü siz bu olaydan ders almazsanız, hayat size bu durumu öğretinceye kadar önünüze aynı koşulları getirecektir. Deneyimlerinizden ders alıp, geçmişinizi affederek, çünkü önünüze bakmanız gerekiyor. Geçmişi affedemezseniz, önünüzü göremez,sadece keşkelerle yaşadığınız için, yine mutsuzluğu hayatınıza çekersiniz.
   İstediğiniz hayatı yaşamak için, en etkili diğer bir yöntem ise, hayatınızda var olan şeylere şükretmektir. Şükrettikçe minnet duygusunda yaşarsınız, böylelikle de varlık bilincin de olursunuz. Hayatınızda neyi çoğaltmak istiyorsanız lütfen onun için, bol bol şükretin.

   Yanıtla
 • 30 Mart 2018 tarihinde, saat 08:53
  Permalink

  Çocukluğumdan beri babam varken bile yok diyen bir adamdı istediğim bir kalemi bile alacağı zaman bizi aglatmadan almazdı varlık içinde yokluk çektik bu yüzden büyüyünce zengin olacağımı ve her istediğimi alacağımı hayal ederdim fakat daha sonra önemli olan insanlık paranın ne önemi var diye eşimin ailesinin maddi durumunu onemsemeyip evlendim şimdi borctan kurtulamıyoruz ben artık borçlarımız dan kurtulup zengin bir hayat istiyorum hayalimde bahçeli güzel bir ev eşimin iyi bir işyeri çocuklarımla istediğim her yere gitmek istediğimi hayal ediyorum ama bir yerlerde yanlış yapıyorum nerede bilmiyorum ha birde bu hayattan kurtulmak için birinin bize yüklü bir para verdiğini ve borçları ödeyip rahata öyle erdiğimizi hayal ediyorum yanlısı nerede yapıyorum

  Yanıtla
  • 30 Mart 2018 tarihinde, saat 12:34
   Permalink

   Merhaba Cahide hn
   Öncelikle babanızı affetmeniz gerekiyor. Baba enerjisinden kendinizi özgürleştiremez iseniz, hayata açılamazsınız. Hayatta tıkanıklarımızın en önemli sebepleri annemizden ve babamızdan aldığımız bilinçaltı kodlarımız.
   Bununla ilgili ufak bir uygulama paylaşmak istiyorum sizinle. NLP uygulamasıdır. Bu uygulamayı tüm affedemediğiniz kişilere veya olaylara yapabilirsiniz.
   Gözleriniz kapatın, karşınıza babanızı alın. Ve ona diyin ki… Babacığım, ben senden almam gereken dersleri aldım. Seninle aramdaki göbek bağını kesiyor,sana olan kırgınlıklarımı, güvensizliklerimi,öfkelerimi şimdi şu andan itibaren sevgiye dönüştürüyorum.
   Kendimi affediyorum
   Kendimi bagışlıyorum
   teşekkür ediyorum
   kendimi seviyorum diyin ve gözlerinizi açın.
   Bütün bunları yapmadan önce, babanızı karşınıza aldığınızda ona karşı varsa, tüm kızgınlıklarınızı,öfkelerinizi yüzüne bagırarak söyleyin. Gerekirse aglayın. Sonra yukarıdakı uygulamayı gözlerinizi açmadan devam edin.
   2. adım olarak elinizde olanlara şükredin.(Saglıgınıza,nefes aldıgınıza gibi) Her sabah ve aksam düzenli olarak 1 ay. Hatta bir defter alın ve ona şükürlerinizi yazın.Çünkü varlık bilinçine geçmeniz gerekiyor.
   3. adım çok büyük hedefler koymayın. Çünkü egonuz size sürekli “onu nasıl alacaksın”,”senin o kadar paran yok ki” der ve direnciniz ortaya çıkar. Bu da olumsuz düşünmenize sebep olur.Onun için daha ulaşabileceğinize inandığınız hayaller kurun.Gece uykuya dalmadan önce sanki gercekleşmiş gibi hayalinizin içinde yaşayın.
   Blogumdaki yazıları da, farkındalıklarınızın artması için okursanız size faydası olacaktır.
   sevgilerimle..

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir