Başarı ve Motivasyon...
Başarı ve Motivasyon

Başarı ve Motivasyon…

Çoğu insanın hayalleri ile hayat arasında duran en büyük engel başarısızlık korkusudur. Başarısızlık bir deneyimdir. Doğru kararlar deneyimle, deneyim ise yanlış kararlarla gelir.  Bizler  yaptığımız hatalarımızdan ders alıp öyle ilerlemeliyiz.

Bazen acı bile harika bir öğretmendir. Biz başarısızlığın üzerine odaklanırsak, başarma ihtimalimiz kalmaz. Zaten başarı ihtimalini  de kendimiz yok etmiş oluruz. Şöyle bir söz duymuştum…

” Eger güneşi gözden kaçırdım diye gözyaşı dökersen, yıldızları da gözden kaçırırsın.”

Zihnimizi her olaydan birşeyler öğrenmek için devamlı açık tutmalıyız. İstediğimize ulaşamıyoruz diye,  emek vermekten vazgeçmemeliyiz. Aksi takdirde sorunlardan ders alınmadığı sürece tekrar tekrar  önümüze gelecektir. Başarıyı hedeflemiş insanlar yaşadıkları başarısızlıktan sonra şu soruyu asla kendilerine sormazlar.  ” Ben neden yapamıyorum. ”

Bu sorunun yerine daima tecrübe olarak ileriye taşıyacağını düşündükleri şu soru ile yol alırlar.  ” Nasıl yapabilirim.” 

Workshop çalışmalarımız da başarıya odaklı motivasyon çalışmaları ile kendinizi muhteşem hissetmeniz için her zaman yanınızda oluyorum.

Para Workshopu hakkında bilgi için www.derinyasam.com/para-workshopu/ linkine tıklayarak sayfamızı inceleyebilirsiniz.

HEDEFİNİZ İÇİN NELER YAPABİLİRSİNİZ...

HEDEFİNİZİ KAĞIDA YAZIN…

Üzerinde çalışacağınız hedefi detaylı bir şekilde bir kağıda yazın. Hedefinizin somutlaşmasını sağlayın. Sizin için önemli olan en küçük detayları bile atlamayın. Hedefinizi okuduğunuz da bir an önce  başarma duygusunu hissetmelisiniz.

HEDEFİNİZE BAŞLAMA TARİHİ KOYUN…

Hedefinizle yola çıkarken,  kendinizi sabote etme için sebepleriniz olacaktır. Zorlu bir yolculuğun sizi beklediğini düşünüp başlama tarihini erteleme duygunuz artacaktır. Çünkü konfor alanınızdan çıkmak zorunda kalaçaksınızdır. Bu sebepten dolayı kesinlikle başlama tarihi koyup bu tarihe uymalısınızdır.

HEDEFLERİNİZİ ABARTMAYIN…

Hedefinizin  ulaşılabilirliğinin zor olduğunu düşündüğünüz taktirde, motivasyonunuz düşecektir. Bu da sizi etkin bir şekilde, bu yolda ilerlemenize engel olacaktır. Bundan dolayı koyduğunuz hedefle, yapılabilirliği konusunda iç sesinizle çelişmeyin. Yavaş yavaş başlayıp, zamanla büyütebilirsiniz. Ve böylelikle  başarılarınızdan keyif almaya başlarsınız.

SAHİP OLDUĞUNUZ ŞEYLERİN DEĞERİNİ BİLİN…

Etrafınıza bakın ve sahip olduğunuz şeylerin değerlerinin farkına varın. Arkadaşlarınız, aileniz, hayatınızda olan küçük büyük sizi mutlu eden herşeyin değerini bilin. Farklı bir bakış açısıyla  hayatınızdaki güzel şeylerin tadını çıkarın. Varlık biliçcini deneyimleyin.

SİZİ NELER MUTLU EDİYOR FARKINA VARIN…

Kendinizi iyi tanıyın. Sizi neler mutlu eder onları bilin. Örneğin ben güzel bir kahvaltıdan sonra kendimi  müthiş mutlu hissederim. Bu yönümü bilmek günlük motivasyonumda beni hep olumlu etkilemiştir.

Evet başarı ve başarısızlık bizlerin zihnimizde yarattığımız bir kavramdır. Şuan yaptığımız bir olay şimdi de başarısızlık gibi gözükebilir.  Halbuki hayat bir süreçtir.  Başarısızlığımız gibi gözüken durum, gelecekte bizim en büyük başarımız olabilir.

Önemli olan hatadan korkmadan hedefimize ilerleyebilmemizdir.  İnsanın hedefine ilerlerken başarısızlık gibi bir duygusu olmamalıdır.  Başarısızlıktan korkup hedefinden vazgeçen kişi baştan kaybetmiş demektir.

Beni Instagram adresimden takip etmeyi unutmayın.

Sevgilerimle,